Pirmieji saulės spinduliai vis dažniau kviečia į lauką

2024 04 11 Pirmieji saules spinduliaiVisi norime matyti vaikus saugius, laimingus ir sveikus, o pirmieji saulės spinduliai vis dažniau kviečia pabūti lauke. Gyvenimo įgūdžių mokytoja Aldona Sirutienė 5c klasės valandėlės metu ne tik atsakė į klausimus, kaip reikėtų saugiai elgtis kelyje, įvairių išvykų metu, bet ir papasakojo, kaip numatyti pavojingas situacijas, ką reikėtų daryti, kai lieki namuose vienas, kaip atpažinti pavojus buityje ir jų išvengti. Vėliau visi patraukėme pasigrožėti pavasariu, žinoma, nepamiršdami saugiai pereiti gatvę.

Lietuvos čempionių pagerbimas!

Mokyklos direktorė Edita Kadūnienė šiandien pagerbė ir įteikė I vietos diplomus mūsų mokyklos komandai, kuri mergaičių U12 salės futbolo žaidynėse „LadyGolas“ vėl užkėlė Utenos Vyturių progimnazijos vardą ant aukščiausio podiumo laiptelio ir tapo Lietuvos čempione.

Ir dar kartelį - AČIŪ JUMS!

„English Verse 2024“

Į Utenos rajono 5-8 klasių mokinių skaitovų konkursą „English Verse 2024“, vyksiantį balandžio 19 d. keliauja ir mūsų Vyturiukai: Salomėja Kalinauskaitė, Gabrielė Kaleckaitė, Beatričė Trainytė, Gabija Černiauskaitė, Gabia Milė, Donatas Petrauskas ir Kamilė Bilaišytė. Linkime kuo didžiausios sėkmės!

Po ketverių metų vėl auksinis „Vyturiukių“ skrydis – „LadyGolo“ U12 LIETUVOS ČEMPIONĖS!

Balandžio 9 dieną Prienuose vyko Lietuvos futbolo federacijos organizuojamo mergaičių U12 salės futbolo turnyro „LadyGolas“ Lietuvos superfinalas.

Mūsų merginos grupių etape varžėsi su Kuršėnų Daugėlių progimnazijos, Butrimonių gimnazijos ir Kauno KTU inžinerijos licėjaus komandomis. Superfinalas prasidėjo triuškinama pergale 6:0 prieš merginas iš Kuršėnų, vėliau 4:0 ir 5:1 įveiktos merginos iš Butrimonių ir Kauno.

Pusfinalyje „Vyturiukės“ susitiko su Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos gimnazijos merginomis, kurias įveikė 3:1, o finale laukė Kybartų „Saulės“ progimnazijos komanda, kurią mūsų merginos nušlavė net 7:0 ir iškovojo LIETUVOS ČEMPIONIŲ titulą!

Utenos Vyturių progimnazijos merginos 2020 metais laimėjo pirmąjį „LadyGolo“ U12 Lietuvos superfinalą ir po ketverių metų vėl pakartojo pergalingą giesmę!

Neapsakomai didžiuojamės Jumis!

LIETUVOS ČEMPIONIŲ komanda – Andrėja Tumaitė, Emilė Panavaitė, Ramilė Petronytė, Lėja Litinskaitė, Kotryna Gečaitė, Goda Dičiūtė, Adrija Barkauskaitė, Ija Strumskytė ir Miglė Sinkevičiūtė.

Komandos vadovės:
Svetlana Dervinienė (titulas GIMTADIENIO proga!)
Jurgita Kirilovienė

VYTURIAI KILS AUKŠTAI!

Foto: E. Šemiotas/Futbolas visiems

Kvalifikacijos tobulinimo programa „Vietos kultūros identiteto įtraukimas į mokyklos ugdymo turinio kūrimą“

2024 m. balandžio 2 d. mokytojai E. Ramelienė, A. Šimonelienė ir L. Vaitiekėnas Utenos meno mokyklos dailės skyriuje dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo programoje „Vietos kultūros identiteto įtraukimas į mokyklos ugdymo turinio kūrimą“, kuri yra projekto „Tūkstantmečio mokyklos II“ įgyvendinimo dalis. Edukatorius Eugenijus Nalivaika pristatė edukacinę programą apie istorinį traktą, Utenos savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Brasiūnienė pateikė Utenos kultūrinio ir istorinio paveldo apžvalgą.

Tūkstantmečio mokyklų programa įgyvendinama pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Kūrybinės dirbtuvės „Įkvėpti. Įgalinti. Pakylėti“

2024 m. kovo 27 d. Utenos Vyturių progimnazijos keturiolikos žmonių komanda, kurią sudarė mokyklos administracija ir mokytojai, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Įkvėpti. Įgalinti. Pakylėti“, kurios yra programos „Tūkstantmečio mokyklos II“ įgyvendinimo dalis.

Renginį moderavo radijo laidų, įvairių konferencijų vedėja, moderatorė, švietimo entuziastė vilnietė Monika Šerėnienė. Renginio metu buvo aptartos visos TŪM programą sudarančios mokyklų tobulinimo sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: lyderystė veikiant, kultūrinis ugdymas, įtraukusis ugdymas, STEAM ugdymas bei tinklaveika. Apie atskiras sritis kalbėjo ir praktiškai dalyvius įveiklino Paulius Tamolė, aktorius, režisierius, lyderystės treneris, vienas iš „Stiprūs kartu“ iniciatorių, kuris dirbtuvių metu su dalyviais praktiškai išbandė Harvardo universiteto 5 lyderystės principus. Įtraukiojo ugdymo tema patirtimi dalijosi uteniškė, daug metų Norvegijoje gyvenusi ir labai kūrybiškai su neįgaliaisiais dirbusi Ieva Kvaselytė. Kultūrinį ugdymą pristatė uteniškė muzikos mokytoja Dalia Šaltenytė, o STEAM ugdymą dalyviai betarpiškai stebėjo Utenos STEAM atviros prieigos centro laboratorijose.