Lietuvių Ukrainian

Mūsų bendruomenė reflektuoja su Reflectus

UNIVERSALUS MOKYMO(SI) DIZAINAS

Projektas „MOKYKLŲ APRŪPINIMAS GAMTOS IR TECHNOLOGINIŲ MOKSLŲ PRIEMONĖMIS“

Projektas „Kokybės krepšelis“

Kuriame Lietuvos ateitį 2014 2020

Utenos Vyturių progimnazija kviečia ukrainiečių vaikus vasaros atostogų metu mokytis lietuvių kalbos

Lietuviu kalba ukrainieciams FreepikVasaros atostogas galima išnaudoti prasmingai, todėl kviečiame Utenoje gyvenančius ukrainiečių vaikučius mokytis lietuvių kalbos kartu su mokytoja Ingrida ir mokytojos padėjėja Gerda.
Lietuvių kalbos žinios pasitarnaus sėkmingai integracijai į visuomeninį gyvenimą, padės susirasti naujų draugų bei leis lengviau pradėti naujus mokslo metus Lietuvoje.
Lietuvių kalbos mokymai prasidėjo liepos 18 d. ir vyks iki vasaros pabaigos kiekvieną pirmadienį-penktadienį nuo 9 val. Laukiame vaikų adresu Utena, Sėlių g, 45, antrame aukšte 40 kabinete. Telefonas pasiteirauti: 8 615 49530.

VASARA!

5-6 klasių mokslo metų pabaigos šventė

Aštuntokų išleistuvės

„RoboUtena 2022“

Utenos Vyturių progimnazijoje 2022 m. birželio 22 dieną vyko: progimnazijos, Utenos regioninio STEAM atviros prieigos centro, Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro organizuotas renginys „RoboUtena 2022“. Robotikos varžybose dalyvavo per 20 dalyvių keturiose rungtyse: Lego linijos sekimas, Lego sumo, Lego labirintas ir Sphero Edu labirintas. Vyko įnirtigos kovos, kuriose laimėjo inžinerinė kūryba, konstrukcinis ir programinis robotų autorių išradingumas, o kai kam padėjo ir sėkmės faktorius. Linkime mūsų jauniesiems inžinieriams ir inžinierėms kūrybinės sėkmės ir gerų vasaros atostogų.

Organizatoriai:
Linas Vaitiekėnas
Darius Varanius
Mindaugas Grašys
Edvinas Meškauskis

Matematiniai projektai

Dažnai girdime pasakymą, kad matematika „sausas“ mokslas ir matematinių žinių negalime pritaikyti gyvenime. Penktų, šeštų ir septintų klasių mokiniai darydami projektus įrodė, kad tai netiesa ir parodė, kad matematikos žinios gali būti pritaikytos gyvenime. Atlikdami projektą „Turistinės kelionės organizavimas“ mokiniai išsirinko kelionę. Kelionės kainą skaičiavo šeimai, klasei, pritaikydami nuolaidas, kurios buvo nurodytos procentais. Atlikdami projektą „Teigiamieji ir neigiamieji skaičiai žmogaus gyvenime“ mokiniai parodė pavyzdžius, kur žmonės gyvenime naudoja teigiamus ir neigiamus skaičius. Keletas mokinių sudarė matematinį kalendorių. Jame sudėjo tai, ką mokėsi matematikos visus mokslo metus. Projektai buvo pristatyti klasės draugams.

Matematikos mokytoja G. Šipkuvienė

Koks Tavo vardas?

Be ko kiekvienas žmogus negali būti? Aišku, be vardo, o jų yra pačių įvairiausių. 6-7 klasių mokinai vykdė lietuvių kalbos projektą „Vyturių progimnazijos mokinių vardai. Jų reikšmė ir kilmė“. Dirbdami individualiai ir grupėje, atliko tiriamojo darbo užduotis, sudarė 10 populiariausių mūsų mokyklos mergaičių ir berniukų vardų sąrašą, pasidomėjo vardų reikšmėmis, kilme, rečiausiais vardais. Tyrimų rezultatais norime pasidalinti su Jumis, mieli skaitytojai.

10 populiariausių mergaičių vardų: Austėja (13), Gabrielė (11), Emilija (10), Ema (7), Gabija (6), Miglė (4), Elija (4), Viltė (4), Gintarė (4), Vakarė (3).
10 populiariausių berniukų vardų: Kajus (7), Matas (6), Emilis (5), Dovydas (4), Laurynas (4), Nojus (4), Paulius (3), Jonas (3), Erikas (3), Benas (3).

Projekto dalyviai buvo nustebinti mūsų mokyklos mokinių vardų įvairove.

Lietuvių kalbos mokytoja Regina Bernotienė

Integruota – dailės, anglų kalbos ir fizinio ugdymo patyriminė veikla „Mokomės pažindami”

7a klasės mokiniai su dailės, anglų kalbos ir fizinio ugdymo mokytojais birželio 16 d. apsilankė Dusetų miestelyje, kuris nustebino pažintinių, meninių, kultūrinių, istorinių ir gamtinių edukacinių erdvių gausa. Sartų ir Gražutės regioninio parko lankytojų centre susipažino su parko gyvūnija, augmenija, ežerais, žirgų lenktynių praeitimi ir dabartimi. Antrame lankytojų centro aukšte aptarė piešinių konkurso „Žemė-gyvybės planeta“ prizininkų darbus ir pasidžiaugė, kad jame dalyvavo didelis būrys mūsų mokyklos mokinių. Apsilankė ir Dusetų Meno galerijoje, kurioje apžiūrėjo fotografijų ir meno kūrinių iš stiklo parodas. Pakeliui į Dusetų Švč. Trejybės bažnyčią, turinčią gilią istoriją, apžiūrėjo medinių skulptūrų parką. Mokiniai, dirbdami po vieną ir grupėse, atliko tiriamojo darbo užduotis, pažino regioninio parko ypatumus. Išvyką užbaigė aplankytų edukacinių erdvių refleksija lietuvių ir anglų kalbomis ir judriosiomis veiklomis prie Sartų ežero. Kiek įvairių patirčių per vieną dieną!