Atminties pamokos tremtiniams pagerbti

Parašyta 2021-06-15 Peržiūros: 329

Minint 80-ąsias Lietuvos gyventojų trėmimo metines, 3b, 4a ir 4b klasių mokiniai aplankė Kančių kalnelį bei koplyčią prie Dauniškio ežero. Mokiniai aptarė tremtinių dalią ir partizanų pasiryžimą kovoti už tautos laisvę. Pradinukai suklusę skaitė užrašus ant kryžių ir suprato, kad kalnelyje yra palaidoti šiuose kraštuose žuvusieji partizanai. Taip pat sužinojo, kad Švč. M. Marijos Kankinių Karalienės koplyčia pastatyta tiems tragiškiems įvykiams atminti ir partizanų aukai įprasminti.
Birželio 14 d. 5b klasės mokiniams vyko pamoka, skirta Gedulo ir vilties dienai paminėti. Mokiniai aiškinosi šios dienos – Gedulo ir vilties, bei kitos – Juodojo kaspino dienos pavadinimų esmę, ryšį tarp šias dienas žyminčių įvykių. Taip pat susipažino su sąvokomis, apibūdinančiomis įvykius, prasidėjusius Lietuvoje po 1940 metų: turto nusavinimas, tremtis, tauta, genocidas.
Austėja Dimitrijeva, Nedas Gasiūnas, Viktorija Keno, Ervina Radžiūnaitė, Emilija Skrebelytė papasakojo tai, ką sužinojo iš savo artimųjų apie giminaičių tremtį.
Mokiniai išsiaiškino tremties vietas, sąlygas, kuriomis ištremtiesiems teko gyventi ir dirbti. Šias žinias jie gilino žiūrėdami ištrauką iš filmo „Ledo vaikai“. Pamokos pabaigoje mokiniai pasidalino savo mintimis apie tai, ką sužinojo.
Štai keletas jų:
Vaikai turėjo eiti atnešti medienos ir nesvarbu, kad šalta ir naktis ir pūga“ (Viltė),
„Tremtyje vaikai neturėjo šiltos vietos būti ir kur mokytis“ (Saulė),
„Šaltis ten nukrisdavo iki 60 laipsnių“ (Rasa, Edgaras),
„Tremties metu negailėjo vaikų“ (Povilas),
„Jie gyveno labai skurdžiai, kai mirdavo, laidojo po ledu“ (Paulius),
„Kelionė už poliarinio rato truko 3 mėnesius“ (Nedas),
„Vyriausias vaikas negalėjo mokytis, nes reikėjo prižiūrėti mažesnius broliukus ir sesutes“ (Matas Ž.),
„Juos gabeno gyvuliniuose vagonuose (Matas K.),
„Žiemą barakuose būdavo 4 laipsniai, o kartais ir 6 laipsniai šalčio“ (Emilija R.).

Pradinio ugdymo mokytojos Aldona Guobužienė, Loreta Januškevičienė, Rasutė Stauskienė,
istorijos mokytoja Vita Pimpienė,
tikybos mokytoja Roma Jančauskienė