Pažintis su laisvės kovų atminimo vietomis Utenos mieste

Parašyta 2021-06-15 Peržiūros: 230

Birželio 15 d. 6a klasės mokiniai, lydimi Laisvės kovų muziejaus vadovės Reginos Zapolskienės ir klasės vadovės Ramunės Sabaliauskienės, dalyvavo pažintinėje-patyriminėje išvykoje, kurios metu susipažino su laisvės kovų atminimo vietomis. Išvyka padėjo suvokti laisvės kovų prasmę ir jų įamžinimo svarbą.
Išvyka prasidėjo prie Dauniškio ežero, prie kurio stovi balta koplytėlė. Mokiniai sužinojo kieno garbei ir kada ji pastatyta, kokias istorijas mena kalnelis ir pats ežeras. Išvykos vadovė pasakojo, kurie Maironio, Aušros gatvių pastatai mena pokario laisvės kovas, suimtų partizanų kančias. Mokiniai aplankė K. Ladygos gatvėje esantį senąjį dvarą, buvusią mokyklą, kurioje mokėsi arba mokytojais dirbo būsimieji partizanai. Mokiniai sužinojo, jog daug Utenos krašto savanorių atgulė amžino poilsio Utenos senosiose kapinėse, o jų pavardės yra išrašytos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios šventoriuje. Po to Bažnyčios gatve pasiekė Utenio aikštę, kurios centre stovi aukurą primenantis paminklas. Paminklas skirtas atminti tiems, kurie gyvenime rėmėsi trimis pamatiniais dalykais: Tikėjimu, Viltimi ir Meile – Dievo, Tėvynės, artimo. Į vadovės užduotą klausimą – kodėl paminklo kompozicijoje įvairiais pavidalais kartojasi skaičius „trys“?, mokiniai greitai rado atsakymą.
Išvykos pabaigoje visi draugiškai užsuko papietauti Hesburger restorane ir, besišnekučiuodami bei pašmaikštaudami, grįžo į mokyklą.

Anglų kalbos mokytoja, 6a klasės vadovė Ramunė Sabaliauskienė